One shot

9. června 2013 v 12:28 | Kath♥(Horalka) |  Stories

Povídku vypráví chlapec, který jede se svým kamarádem na fotbalový tábor. Líbí se mu tam jedna dívka, ale je zadaná. Když se dozví, že její kluk chodí ještě s jinou dívkou, utíká jí to říct. Ona mu řekne, že to ona sama svému klukovi dohodila druhou holku a nabídne mu, že by s ním také mohla chodit, kdyby měl zájem.
Dívka jménem Sára jde se svou nejlepší kamarádkou na párty. Její kámoška má kluka a Sára jí ho závidí. Na párty si vyhlídne jednoho týpka a pořád po něm pokukuje. On ji pozve na drink - baví se spolu, tancují. Sára potřebuje na záchod. Spěchá, aby jí nikdo kluka nepřebral a nevšimla si, že má za sukní toaleťák. Ten kluk jí ho bez okolků vyndá a políbí ji :)
Dvě malé dívky ve věku 8 let si vyšly na procházku do lesa za domkem jedné z nich. Když si povídaly o pohádkách na Disney, zahlédly třepotavý pohyb nad jedním z keřů. Byla to víla. A mluvila. Chtěla dvěma holčičkám ukázat jejich svět za keřem. Tam se děvčata proměnila na chvíli ve víly, ale potom se Lucka probudila a se zklamáním zjistila, že to byl jen sen.
Tahle povídka je taková o ničem. Prostě jedna holka má ráda bráchu své kamarádky a ta jim dohodne schůzku v tu dobu, co má ona se svým klukem. Jenže její brácha chce toho kluka vidět, tak jsou nakonec ve 4. Noa začne pršet a všichni se začnou líbat!
Mladá dívka jménem Tereza má své největší přání - stát se zpěvačkou. Její matka ji v tom moc nepovzbuzuje, ale to Tereze nebrání se přihlásit do pěvecké soutěže - superstar. Spolu se svou rodinou a nejlepší kamarádkou jede na casting. Zazpívá tam svou nejoblíbenější písničku od Justina Biebera a všichni - až na jednoho porotce - si její hlas zamilují. Tereze se plní její sen.
Dvě malé holčičky z dětského domova si přejí jako Vánoční dárek vidět Justina Biebera. On však nemůže přijet, a tak dívkám posílá aspoň jeho nové Vánoční CDéčko.
Jedna holka tráví moc času na netu. Její máma jí to zakazuje, ale ona i přesto pořád sedí u pc. Jednoho dne se dohodne s nějakým klukem na schůzce. Samozřejmě má na svém profilu napsané špatné datum narození - udělala se starší. A jak se na schůzce dozvěděla, on udělal to samé. No nakonec spolu začali chodit.
Malá šestiletá dívenka utekla spolu se svým koněm z domova, protože ji rodiče bili. První zastávku absolvují v lese, aby se mohli prospat. Ráno Albínka zaslechne krásnou hudbu a jde po zvuku. Spatří nádhernou bytost - Jaro - hrající na flétnu. Všechno kolem kvete, roste, září. Děvčátko nic krásnějšího nevidělo. Jaro jí poté pomůže postavit dřevěnou chaloupku, kde budu spolu se svým koníkem nadále bydlet.
Mladá upírka, která by měla pít správně jen zvířecí krev, se vydává sama na lov do města. Chce se napít z člověka, protože jejich krev je tak lahodná. Tam ji ale potká nebezpečí. Až na poslední chvíli si uvědomí, že měla svou matku poslechnout...
Dívka postrádá svého milého, který nedávno umřel. Domluví si rande s jeho bratrem, který je mu dost podobný. Když se před zrcadlem připravuje na schůzku, objeví se její mrtvý přítel. Splní jeho prosbu, aby se přidala k němu nebo půjde na smluvené rande?
Povídka o dvou ženách milujících stejného muže. Kterou z nich si vybere? Manželku, nebo milenku?
Povídka na zamyšlení. "Važte si toho, co máte. Nechtějte víc. Protože byste taky nemuseli mít nic." - Kateřina Horylová.
Jednou ve škole při slohu nám paní učitelka zadala téma - napište líčení o zimě. Jasně, pohodička. Doma jsem si na internetu našla, co vlastně líčení je, protože nám k tomu nic neřekla. Když jsem si pár článků přečetla, vzala jsem do ruky tušku, papír a začala psát. Se svým dílem jsem byla vcelku spokojená, a tak jsem ho druhý den odevzdala. A co jsem dostala? Za 3! Nikdy jsem ze slohu nedostala horší známku než jedničku!! A proč? Protože to není líčení, ale jinak je to prý hezké. Tak teda díky :P
Paní učitelka nám zadala téma "naše oblíbená věc z dětství nebo důležitý předmět". Dlouho jsem přemýšlela, o čem budu psát. Potom mě napadla panenka, kterou jsem si dlouho přála. Kdybych psala ze svého pohledu, bylo by to stejné, co budou psát ostatní. Já musím být prostě originální, a tak jsem psala z pohledu panenky.
Upír a na první pohled namyšlená dívka. Ocitnou se sami v lese. Ona se k němu nechová zrovna moc hezky a když jí prozradí, co je vlastně zač, akorát se mu vysměje do obličeje. On se naštve a v mžiku je u jejího krku a hodlá ji zabít. Ale její myšlenky mu v tom zabrání.
Dívka, kterou každý večer navštěvuje vlastní otec až do postele. Dívka si každý večer přeje, aby už nepřišel. Až se jí to jednou splní. Kdo ale tentokrát navštíví její lóže?


Asi první a také poslední povídka, kterou jsem psala ve třetí osobě. Nejlépe se mi prostě píše v ich podobě, když můžu psát za jednu určitou postavu. Povídka je z rodiného prostředí a tahle situace se stala určitě mnohokrát. Z části jsem se nechala inspirovat mým životem, takže je to tedy autobiografická povídka. Ale opravdu jen z části - s tím přítelem. A teď už vás nebudu zdržovat nadále od čtení...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama